Program

Seznam sponzorů

Fotogalerie
Ve fotogalerii jsou uveřejněné fotografie Karla Fialy, Petra Sochy a Patrika Pavlačíka. Na následujícíh odkazech najdete další krásné fotografie:
Petr Socha
Karel Fiala

Videa z festivalu jsou zde

Festival „Šostýnská Venuše 2011 aneb Barevná inspirace“ navázal na úspěšné tři předchozí ročníky. Festival se konal v sobotu 21.5. od 14.00 do 19.00. Diváci se bouřkovým počasím nenechali odradit a přišli v hojném počtu shlédnout bohatý program a užít si pohodové odpoledne, načerpat sílu i inspiraci. Celkový počet diváků, vystupujících a organizátorů bylo v tento rok přes 800.
V průběhu celého programu
se na pódiu vystřídalo 223 vystupujících v celkovém počtu 32 vystoupení. Na pódiu se vystřídaly skupiny: Farridah, Amirah, Shahrazad, Grimetis, Step klub Happy Girl, Meduňka, Ženšen, Markéta Dintrová, Warda, Valašský Vojvoda a další, a to v nejrůznějších tanečních stylech: orientální, arabské a španělské flamenco, moderní výrazový tanec, salsu, irský step , bojový šavlový tanec, bollywood, ale i tanec se psem a letos opět populární orient ve folklórním podání.
Africké rytmy bubnů skupiny Napkelte z Kopřivnice nalákaly zájemce k účasti na bubenickém workshopu pod vedením zkušených bubeníků Tomáše Nováčka, Pavla Kubeše a Davida Šrubaře.
Vyvrcholením tanečního programu bylo vystoupení profesionální taneční skupiny Haya z Prahy. Při pohledu na jejich strhující a divoký Šavlový bojový tanec se divákům tajil dech. Druhým vrcholem tanečního programu byla vystoupení tanečnice bollywoodu Venduly Uhýrkové-Kučerové z Uherského Brodu. Její vystoupení byla plná staroindických prvků, muder a symbolů, kombinovaných s moderním stylem bollywoodských filmů. Festivalovým překvapením byl společný tanec diváků s tanečnicemi studia Farridah na choreografii písně Waka Waka pod vedením lektorky a choreografky Tilia Tai.

Doprovodný program festivalu probíhal v areálu po celou dobu festivalu. Wellness oáza klidu s čajovnou Mandala, masážemi Masérnou Na dlani, Centrem Balsamina - měřením zdravotního stavu a výživovým poradenstvím, výkladem karet , Bábou Bylinkářkou atd. Lahůdkou pro diváky byla také Barmanská show Baru Fifty Fifty a jeho nabídka míchaných nápojů a koktejlů. Agility ukázky v provedení Agility klubu Veřovice, stejně jako tanec se psem Kristýny Vojkovské z Frýdlantu nad Ostravicí a nově i ukázky freesbee přitáhly pozornost dětí i dospělých. Děti opět zcela zaplnily tvořivé dílny i nově připravený dětský koutek pro ty nejmenší. Velkému zájmu se těšilo i Korálkové království Julie Horákové.
Programem opět bravurně provázel moderátor radia Čas Roman Pastorek.
Akci zorganizovaly tanečnice Studia orientálního tance Farridah a jejich přátelé, ve spolupráci se zaměstnanci DDM Kopřivnice a šermíři ze Skupiny historického šermu Les Enfants Perdus z Kopřivnice.

Všem našim partnerům a sponzorům, organizátorům a účinkujícím děkujeme za úspěšnou spolupráci.

Tilia Tai, 28.5.2011                                                      Napsali o nás

COPYRIGHT (C) 2010 Pavel Roubínek & TL, Powered by TL CMS - ALL RIGHTS RESERVED