Soutěž Světlo orientu 2015


Světlo orientu 2015


Fotografie ze soutěže zde


Do krajského kola Světla Orientu 2015 se letos přihlásilo 24 souborů z celého Moravskoslezského kraje, tj celkem 203 tanečnic, které přijely z Ostravy, Opavy, Horní Lidče, Písku, Rýmařova, Hranic na Moravě, Kopřivnice, Lidečka a Frýdku -Místku.

Soutěž proběhla v sobotu 18.dubna od 10.00 do 14.00 v Kulturním domě v Kopřivnici. O vítězích rozhodovala tříčlenná porota ve složení:Eva Krmášková - tanečnice, lektorka a choreografka, Zdeněk Syrek - Taneční škola Syrkovi, Kateřina Langerová – orientální tanečnice. Jejich rozhodování nebylo jednoduché, stejně jako v předchozích letech.

Ve všech kategoriích se objevovaly choreografie různých stylů - klasické orientální raqs sharki, saidi, drum sola, egyptský pop, tribal, orientální fusion s křídly, tanec s hedvábnými vějíři, závoji a s voi, španělské rytmy a další. I v letošním roce převládaly tance s pomůckami. Úroveň kostýmu, preciznost a synchronizace provedení prvků, výraz a celkový dojem jednotlivých vystoupení byl stejně jako v předchozím roce na vysoké úrovni. Program zahájila pořádající skupina Farridah svým efektním vystoupením s péřovými vějíři. Zkušená moderátorka Věrka Uhlířová provázela vtipně a svižně celým nabitým soutěžním programem. Diváci vytvořili skvělou atmosféru a podpořili malé i velké tanečnice bouřlivými reakcemi a aplausem.


Výsledková listina

1. Kategorie: do 8,44 let 
Princezny 100+1 noci, Frýdek Místek1.
Saarah, ZŠ Horní Lideč2.
Mirah, ZŠ Englišova, Opava3.
2. KategorieI: 8,45-11,44 let 
Thara junior DC, Kopřivnice1.
Fatimky, TS Fatima Ostrava2.
Mirah 1, ZŠ Englišova Opava3.
3. Katergorie: od 11,45 do 14,44 let 
TS Neila SVČ Rýmařov1.
Amirah II, DDM Kopřivnice2.
Habibi, ZŠ Horní Lideč3.
4. Kategorie: 14,45-20,44 let 
Inchalah, Lidečko1.
TS Fatima, Ostrava2.
Callista, ZŠ Ostrava3.
5. Katergorie: nad 20,45 let 
TS Neila Rýmařov1.
TS Fatima Ostrava2.
TS Ženšen, Kopřivnice3.

Kopřivnické skupiny zabodovaly hned 3x: Ve 2.kategorii dětí do 12 let zvítězila TS Thara junior se svou choreografií „Zrcadlo“. Ve 3.kategorii dětí do 15 let se na 2. místo probojovala TS Amirah z DDM Kopřivnice se svou svěží choreografií „Královny větru“. A úspěch Kopřivnice završilo i 3. místo sk. Ženšen z TS Farridah s choreografií se dvěmi holemi „Ach ty ženy!“, a to v 5. kategorii nad 20 let.

Naše taneční skupina Amirah III z DDM ( věková kategorie 14-20 let) zatancovala svou choreografii moc krásně, dynamicky a s úsměvem, nicméně na medailová místa to v těžké konkurenci 4. kategorie nestačilo.


Poděkování

Dovolte nám poděkovat na tomto místě následujícím lidem a organizacím, bez kterých by akce neproběhla:
- Domu dětí a mládeže Kopřivnice za skvělou organizaci soutěže,jmenovitě paní Sylvě Seidlové
- Tanenčí skupině Farridah, všem jeho tanečnicím, které se opět pečlivě a profesionálně postaraly o hladký průběh celé soutěže i o doprovodný program.
- Městu Kopřivnice, za finanční podporu celé soutěži.
- Kulturnímu domu Kopřivnice za poskytnutí krásného kulturního zázemí

V neposlední řadě děkujeme všem rodičům tanečnic, za jejich podporu, pomoc a trpělivost, a všem lektorkám tanečních skupin, za jejich píli, tvořivost a laskavé vedení tanečnic po celý rok.


MVDr. Hana Chocholatá